Požar na mostarskoj deponiji Uborak krenuo je s radnog stroja, nezvanično saznaje portal Bljesak.info.
Kako su ranije rekli iz PVP-a Mostar, prijava je zaprimljena u 9:15 sati te da je “vatra zahvatila i bager”. No, prema informacijama s terena,nagađa se da je požar izbio na bageru te da je to uzrok požara u kojem su stradali i objekti mostarskog javnog poduzeća.
Podsjetimo, u ponedjeljak ujutro izbio je požar na mostarskoj deponiji a u gašenje su se, uz vatrogasce, uključile i Oružane snage Bosne i Hercegovine te air-tractori s Aerodroma Mostar. S deponije se vatra proširila na zgrade javnog poduzeća, a u jednom su trenutku evakuisani svi iz kruga deponije zbog opasnosti.
Gašenje požara još traje, a Grad Mostar izdao je upozorenje građanima zbog zagađenog zraka, pogotovo onima koji žive u naseljima uz deponiju.
Ovo nije prvi put da gori deponija, ali nikada do sada požar nije poprimio ovolike razmjere.

















