Prema najavi Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS danas je zvanično počeo prvi upisni rok u srednje škole na prodručju Kantona Sarajevo.
Tim povodom, a kako bi dobili više informacija o upisu u SŠC „Nedžad Ibrišimović“ razgovarali smo s prof. Zubejdom Puščul.
„Mi smo ranije ove godine, imali niz aktivnosti u cilju promocije naše škole…Što se tiče samog online upisa, on podrazumjeva izbor tri zanimanja. Učenici se prijavljuju od kuće, u sistemu se nalaze svi njihovi podaci iz osnovnih škola, kao i rezultati eksterne mature, ali ću napomenuti da ukoliko se ne uspiju samostalno upisati ili budu imali neki problem, da dođu do nas u SŠC – svaki dan od 9-13 sati, do 26. juna do kada i traje upis, čak i ako ne upisuju školu u Ilijašu, mi ćemo im pomoći. U našoj školi ove godine planiran je upis 6. odjeljenja, dva odjeljenja gimnazije ( Opća i IT ), jedno mašinske-tehničke ( CNC tehničar ) škole i tri odjeljenja stručne trogodišnje škole ( operater na CNC mašinama, bravar-zavarivač, automehatroničar, obrađivač materijala na CNC mašinama, frizer-vlasuljar i kozmetičar“, zaključila je Puščul
Za upis u gimnaziju prag bodovanja je minimum 78.bodova, a za zvanje mašinski tehničar na CNC mašinama 63. Za upis u trogodišnje škole neće biti bodovanja ali će ipak oni učenici sa većim brojem osvojenih bodova općeg uspjeha i eksterne mature imati prioritet.

















