Naslovnica BORILAČKI SPORTOVI Takmičari KK “Rašid Buća“ ostvarili zapažene rezultate (FOTO)

Takmičari KK “Rašid Buća“ ostvarili zapažene rezultate (FOTO)

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Takmičari Karate kluba “Rašid Buća” – Ilijaš imali su zapažene rezultate proteklog vikenda. Ilijaški karatisti Emina Brkić i Adin Balta su nastupili na 19. Budapest openu u Mađarskoj. Ovaj turnir važi za jedan od najjačih u Evropi pa je tako i ove godine okupio reprezentativce 31 države svijeta i takmičare preko 100 karate klubova. U konkurenciji preko 1000 takmičara predstavnici Ilijaškog KK”Rašid Buća” su osvojili dvije medalje.

kk2

Emina Brkić je u kategoriji borbe seniorke -68. kg. osvojila bronzu (3.mjesto) a radila je pet borbi a pobjedila u četiri protiv predstavnice Alžira, Slovačke, Danske i Latvije dok je pražena od takmičarke iz Egipta. Drugi takmičar iz Ilijaša, Adin Balta je imao još bolji plasman. On je u kategoriji borbe seniori -67. kg. osvojio srebro (2.mjesto), a u finalu je poražen od dosta iskusnijeg takmičara iz Malezije. Adin Balta je do finala došao pobjedama u pet mećeva protiv takmičara iz Latvije, Mađarske, Holandije, Grčke i Armenije.

kk3

Mlađi i perspektivni takmičati ovog ilijaškog kluba su svoj nastup imali na turniru “Karate kup Lukavac 2016” u Lukavcu. Oni su pokazali svoj potencijal i svih jedanaest takmičara koji su otputovali u Ilijaš su se vratili sa medaljom. Osvaljači medalja u Lukavcu su:

ZLATO (1.mjesto): -Sendin Pašović (borbe dječaci 12.g. -45. kg.) -Ajla Pandžić (borbe djevojčice 12.g. -48. kg.) -Amer Ćosić (borbe dječaci 13.g. -50. kg.)

kk

SREBRO (2.mjesto): -Abdulrahman Tabaković (borbe dječaci 11.g. -35. kg.) -Dželaludin Dovadžija (borbe seniori -75. kg.)

kk1

BRONZA (3.mjesto): -Imran Brkić (borbe dječaci 11.g. -30. kg.) -Hamed Kadrić (borbe dječaci 12.g. +50. kg.) -Sadik Šečić (borbe kadeti -52. kg.) -Nudžejma Matoruga (borbe djevojčice 13.g. +54. kg.) -Nađa Matoruga (borbe kadetkinje +54. kg.) -Enela Šečić (borbe juniorke +59. kg.)