Naslovnica FUDBAL Nogometaši FK “Natron” upisali pobjedu protiv NK “Ilijaš”

Nogometaši FK “Natron” upisali pobjedu protiv NK “Ilijaš”

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Na gradskom stadionu u Maglaju jučer je odigrana utakmica 17. kola Druge Lige FBiH – Centar između FK ”Natron” i NK ”Ilijaš”.
U lijepoj fudbalskoj predstavi NK ”Natron” pobijedio je goste iz Ilijaša rezultatom 2:1.

Domaći igrači od početka utakmice bili su bolji protivnik na terenu, tako je dobra igra urodila plodom u 28. minuti kada se Joldić nakon centaršuta Šehića snalazi dobro u šesnaestercu i pogađa za 1:0.
Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao nepromijenjen. Nakon odmora igrači “Natrona” ponovo su krenuli ofanzivno ka golu ”Ilijaša”. U 50. minuti kapiten ekipe, Anel Avdić pogađa za 2:0.

Nakon drugog gola igrači NK ”Ilijaš” nekoliko puta su zaprijetili golu Maglajlija poslije prekida, tako poslije jednog centaršuta iz slobodnog udarca Anel Avdić nespretno reaguje pa lopta završava u golu.
U sudijskoj nadoknadi igrač sa brojem 17 NK ”Ilijaš” nakon nesportskog poteza dobio je crveni karton.
Do kraja utakmice rezultat je ostao 2:1 za ekipu FK “Natron”. Nakon kompletiranja rezultata 17. kola Druge Lige

Autor: Nermina Durić-Kahvedžić