Hitna sjednica Općinskog vijeća Ilijaš održana je danas u sali Općinskog vijeća Ilijaš, u zgradi Općine Ilijaš, a na njoj je izabrano novo rukovodstvo vijeća.
Sjednicom je predsjedavala najstarija vijećnica Mirzeta Kašić Lelo, u skladu sa Zaključkom Općinskog vijeća donesenim na prethodnoj sjednici održanoj 29. aprila 2026. godine.
Prije usvajanja dnevnog reda, Klub vijećnika SDA napustio je sjednicu, uz prigovore na opravdanost hitnosti sjednice, način njenog zakazivanja, kao i pravnu validnost donesenih akata.
Na prijedlog vijećnika izvršena je izmjena dnevnog reda, pa se prvo glasalo o izboru zamjenika predsjedavajućeg Općinskog vijeća, a potom i predsjedavajućeg. Izmijenjeni dnevni red usvojen je jednoglasno od strane prisutnih vijećnika.
Vijećnici su zatim jednoglasno usvojili zaključak da se izbor rukovodstva vrši aklamacijom, nakon čega je pristupljeno glasanju.
Za zamjenike predsjedavajućeg Općinskog vijeća Ilijaš izabrani su samostalni vijećnici Akif Bešlija i Muhamed Handžić.
Za predsjedavajućeg Općinskog vijeća Ilijaš izabran je vijećnik SDP-a Samed Mešanović, koji će u narednom periodu obavljati ovu funkciju.
Izborom novog rukovodstva stvoreni su uslovi za nastavak rada Općinskog vijeća Ilijaš i realizaciju aktivnosti iz nadležnosti lokalne samouprave.














