Naslovnica BORILAČKI SPORTOVI Emina Brkić osvojila prvo mjesto na turniru Karate World GP Sarajevo “Alija...

Emina Brkić osvojila prvo mjesto na turniru Karate World GP Sarajevo “Alija Izetbegović”

Buregdzinica Tepsy Ilijas

Ovaj turnir održao se u spomen prvom predsjedniku BiH, Aliji Izetbegoviću i okupio je najbolje seniore iz BiH. Na turniru su takmičari nastupili po pozivu organizatora, a KK ”Rašid Buća” i Ilijaš je predstavljala Emina Brkić.

U ženskoj konkurenciji na turniru je nastupilo osam najboljih takmičarki iz BiH, a Emina je pokazala svoj kvalitet i sa tri pobjede osvojila ovaj turnir i novčanu nagradu. Emina Brkić je u prvom kolu savladala Belmu Omerović (Tuzla Sinbra) 2:0, u polufinalu Bektaš Zeniru (Bosna Sarajevo) 3:0 i u odličnom finalu koje je završilo u korist Emine Brkić 10:5 savladala je Bektaš Mirnesu.

Ovo je ujedno bila i posljednja provjera za reprezentativce BiH i Eminu Brkić pred Balkansko prvenstvo koje će se održavati slijedeće sedmice u Srbiji/Čačku.

Trener zaslužan za ovaj uspjeh Emine Brkić na ovom turniru je Raif Buća, dok je Azmir Subašić bio delegat na Karate World GP Sarajevo “Alija Izetbegović”.