Naslovnica BORILAČKI SPORTOVI Četiri medalje za članove Taekwondo kluba Ilijaš na takmičenju u Mostaru

Četiri medalje za članove Taekwondo kluba Ilijaš na takmičenju u Mostaru

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U pohodu na nove medalje bili su i ovog vikenda uspješni članovi Taekwondo kluba Ilijaš i trener Mahir Brkić okušavši svoje umijeće u izuzetno jakoj konkurenciji u Mostaru na Međunarodnom turniru “Mostar Open 2017” na kojem je učestvovalo više od 400 takmičara iz četiri države: BiH, Hrvatske, Slovenije i Crne Gore.

-Naš klub je nastupio sa osam takmičara gdje smo uspješno osvojili četiri medalje i to: Afan Kahriman zlatnu medalju i međunarodni prvak u borbama, Emir Halilović osvojio je srebrnu medalju i titulu vice međunarodni prvak u borbama, Esad Nukić i Nejla Hajduković osvojili su bronze u borbama. Čestitamo našim članovima na osvojenim medaljama, kazao je trener Brkić.

Turnir u Mostaru održan je deveti put i smatra se jednim od najprestižnijih taekwondo turnira u regiji a svakako je najveći turnir u BiH, stoga je ovaj uspjeh ilijaških takmičara izuzetan.