Naslovnica FOTO Završen Treći malonogometni turnir, ekipa “Elha nekretnine” osvojila prvo mjesto

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Dana 6.3.2016. godine završen je Treći tradicionalni malonogometni turnir u našem gradu.

Pomenuti sportski događaj organizovan je povodom 20. godišnjice reintegracije općine Ilijaš i Dana nezavisnosti BiH čiji je organizator bio NK „Jedinstvo“ Ljubnići u saradnji sa Općinom Ilijaš, KSC i RAI i web portalom ILIJAS.info.

S obzirom da su sve ekipe učesnice turnira prikazale lijep fudbal i takmičarski duh, ilijaška publika mogla je istinski uživati u „sportskom vikendu“ koji je iza nas. Naime, turnir je otvoren 4. marta i sa završetkom grupne faze, osam ekipa je izborilo plasman u nastavak takmičenja.

Nakon toga, odigrane su četiri četvrtfinalne utakmice i to: Galaktikosi – Buća potok 6:5, Fair Play – Misoča 1:2, General trade – Elha nekretnine 1:2 i Hajdarević transport – Sajmir Tihovići 2:1.

DSC_0265

Poslije ovih utakmica odigrana je revijalna utakmica koju su odigrali članovi Udruženja „Budi mi drug“ Ilijaš. Zatim su uslijedili mečevi završnice turnira, tj. prva i druga polufinalna utakmica. Ishod ovih susreta bio je sljedeći: Galaktikosi – Misoča 3:1, Elha nekretnine – Hajdarević 7:1.

DSC_0335

Na samom kraju, odigran je i najuzbudljiviji meč turnira u kojem su finalnu utakmicu igrali timovi Galaktikosa i Elha nekretnine. U finalu je prikazan odličan nogomet i do samog kraja meč je bio neizvjestan. Naime, prvo su Galaktikosi postigli prekrasan gol glavom za 1:0 a samo par minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za plave iz kojeg je ekipa Elha nekretnina izjednačila na 1:1. Ovaj rezultat nije dugo bio prikazivan na semaforu jer su Galaktikosi ekspresno postigli još dva pogotka za rezultat 3:1. Međutim, kada je ilijaška publika pomislila da već imamo pobjednika, desio se potpuni preokret.

DSC_0532

Naime, tim u plavoj opremi je uspio izjednačiti na 3:3 do posljednjeg minuta susreta. Ovaj put, svi prisutni su očekivali neriješen ishod i opet su prognoze bile netačne. Na oduševljenje svih posjetilaca, golman ekipe Elha nekretnine je u posljednjoj akciji svoga tima i u posljednjoj minuti finalnog meča donio pobjedu postigavši četvrti pogodak za svoju ekipu.

Da li je presudila sportska sreća ili superiornost u fizičkoj spremnosti pobjedničke ekipe ili sasvim nešto treće, posjetioci koji su gledali meč procijenit će sami.

DSC_0306

Na kraju je rezultat glasio Galaktikosi-Elha nekretnine 3:4. Po završetku finalne utakmice, uslijedila je dodjela priznanja i novčane nagrade najboljim akterima turnira.

Za najbolje golmana proglašen je Mehmedalija Zimić iz ekipe Misoča, najbolji igrač je Mario Aladžić iz ekipe Elha nekretnine a za najboljeg stijelca proglašen je Hodžić Nedžad.

DSC_0621

Bitno je istači da su sponzori ovogodišnjeg turnira bili Općina Ilijaš, pizzeria&bistro “Azzuro” Ilijaš i autoservis “Pašagić” Ilijaš.

Sve fotografije pogledajte na našoj Facebook stranici.

Za ILIJAS.info: Anela Subašić