Naslovnica FOTO Košarkaši Mladosti poraženi u Goraždu (FOTO)

Košarkaši Mladosti poraženi u Goraždu (FOTO)

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Košarkaši Mladosti jučer su, na otvaranju 2015/16 sezone A2 lige jug, prilično ubjedljivo poraženi od strane KK Radnički rezultatom 107-77.

Domaćini furizono otvaraju utakmicu serijom od 8-0, no košarkaši Mladosti brzo konsoliduju svoje redove te je rezultat 10-7.

Bržom igrom, Radnički dolazi do laganih poena i nakon uvodnih 10 minuta ima prednost 26-16. U drugoj četvrtini nešto čvršća igra naših koji su održavali rezultatski minus od pet-šest poena. Ipak sa nekoliko olako izgubljenih lopti i laganih poena domaćih košarkaša, na odmor odlaze sa -15 za ekipu Radničkog.

7

U nastavku ista slika na terenu. Odličnom igrom u napadu i laganim poenima iz tranzicije, Radnički dolazi do nedostižne prednosti, i domaći bez većih problema utakmicu privode kraju. Konačni rezultat na semaforu glasio je 107-77.

Najefikasniji u redovima KK Mladost bili su Smajlović sa 19 i Hodžić sa 17 poena.

1

Na kraju treba spomenuti i to da su za ekipu Radničkog po prvi put u historiji A2 lige, nastupila dva američka košarkaša koji su pokazali zavidne košarkaške sposobnosti.

Košarkaši Mladosti u narednom kolu su slobodni, a za 15 dana u goste dolazi ekipa KK Goražde.