Naslovnica ILIJAŠ Košarkaši Mladosti poraženi od Goražda

Košarkaši Mladosti poraženi od Goražda

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Nakon što su pauzirali u drugom kolu, košarkaši Mladosti danas su u okviru trećeg kola A2 lige Jug dočekali ekipu Goražda.

Već  od prvog podbacivanja gosti hvataju ritam i dolaze do početnih 8 poena prednosti, odnosno plus deset na kraju prvog perioda. Klupa Mladosti u drugoj četvrtini radi odličan posao kada prave seriju od 11-0, što rezultira izjednačenjem, ali ipak pred kraj poluvremena sa nekoliko uzastopno pogođenih trojki gosti dolaze do prednosti od 28-45.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo ništa novo.  Ekipa Goražda uz znatno bolji procenat šuta iz igre od skoro 43%, te sa 22 skoka više,  kontroliše utakmicu, a u jednom trenutku dolazi i do najveće prednosti od 28 poena razlike, što domaći u konačnici spuštaju na -22, odnosno 65-87. Za domaće košarkaše  ovo je drugi poraz, dok KK Goražde ima dvije pobjede. Favorizirani gosti iz Goražda su tako opravdali epitet jedne od najkavalitetnijih ekipa u takmičenju ove godine, te su  s razlogom  među glavnim favoritima za osvajanjem jednog od dva mjesta koji vode u play off.

Kod domaćih su se istakli Vatreš i Hodžić sa po 13 poena, dok je kod gostiju Vuleta ubacio 35 poena,  uz  11 skokova, 5 asistencija, te 5 ukradenih lopti.

Naredno kolo, košarkaši Mladosti putuju na još jedno teško gostovanje kod ekipe Konjica.

Sve fotografije sa meča pogledajte na facebook stranici KK Mladost Ilijaš ili na njihovoj oficijelnoj web stranici.