Naslovnica BIH Karatisti ilijaškog kluba “Rašid Buća” osvojili 4 medalje u Zenici

Karatisti ilijaškog kluba “Rašid Buća” osvojili 4 medalje u Zenici

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Članovi ilijaškog Karate kluba “Rašid Buća” su prvi dan vikenda učestvovali na turniru “Zenica Open 2015”.

Karate klub “Internacional” Zenica je bio organizator ovog međunarodnog karate turnira „Zenica Open 2015“. Ovaj, već tradicionalni turnir četvrti put po redu se održao jučer (subota, 25. april) u kategoriji pionira, kadeta i juniora.

Među 700 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Austrije, Srbije, Albanije i Hrvatske  koji su uzeli učešće, za Karate klub “Rašid Buća” nastupalo je 12 takmičara.

11165844_381462205382513_532912589_n

Ilijaški karatisti su i ovaj put zabilježili odličan nastup osvojivši 4 medalje, i to:

-DRUGO MJESTO:

• Šečić Enela borbe kadetkinje +54.kg.

-TREĆE MJESTO:

• Kadrić Hamed borbe dječaci 2004.g. +45.kg.
  • Memišević Bilal borbe dječaci 2003.g. -40.kg.
  • Matoruga Nađa borbe djevoljčice 2001.g -54.kg.

11173579_381541535374580_681293902_n

Ekipu na takmičenju u Zenici su vodili treneri: Subašić Azmir, Balta Adin i Buća Raif.

Za ilijaški klub je ovo bio jedan veoma važan nastup gdje su se bodovali takmičari koji će predstavljti BiH do 14.g. na Balkanskom prvenstvu.

Ovom prilikom, redakcija ILIJAS.info čestita svim takmičarima i njihovim trenerima na učešću i ostvarenim rezultatima.