Naslovnica FUDBAL Historijski trijumf: Zmajevi pobijedili Iran 3:1 za častan oproštaj od SP-a

Historijski trijumf: Zmajevi pobijedili Iran 3:1 za častan oproštaj od SP-a

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Nogometaši Bosne i Hercegovine večeras su u Salvadoru savladali selekciju Irana u 3. kolu grupe F i na taj način ostvarili prvu, historijsku pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Na kraju utakmice na semaforu je stajalo 3:1 za BiH, a golove za našu reprezentaciju postigli su Edin Džeko, Miralem Pjanić i Avdija Vršajević. Počasni gol za Iran u ovoj utakmici postigao je Reza Ghoochannejhad.

Selektor Safet Sušić je u ovom meču dao priliku od prve minute nekim igračima koji nisu bili starteri ili nisu uopće igrali protiv Nigerije i Argentine, Hadžiću, Vršajeviću i Sušiću.

Prvo poluvrijeme proteklo je u relativno dobroj igri, u kojoj su se Zmajevi pokazali kao bolji protivnik.

Bh. reprezentativci imali su loptu više u svome posjedu, kao i konkretnije šanse od Irana. Na našem golu odličan je bio Asmir Begović koji se istakao u nekoliko navrata.