Naslovnica BIH Alma Ras Visoko: Oglas za posao

Alma Ras Visoko: Oglas za posao

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Alma Ras d.o.o. slovi za najpoznatiji brand i lider je u proizvodnji i prodaji finog rublja na teritoriji Bosne i Hercegovine. Brend smo sa priznanjima najpoželjnijeg poslodavca treći put za redom. U našem timu su mladi i perspektivni ljudi, ŽELITE LI DA NAM SE PRIDRUŽITE… BUDITE DIO USPJEŠNOG TIMA I PRIJAVITE SE NA KONKURS:

CAD/CAM operater – VISOKO 1 IZVRŠILAC

Opis posla:

izrađuje, modificira i pohranjuje crteže, nacrte i skice proizvoda, slikovne i tekstualne upute korištenjem CAD programa,
samostalno ili u saradnji sa tehnologom proučava nacrte, skice i drugu tehničko-tehnološku dokumentaciju;
vrši izradu krojnih slika i sastavnih dijelova gotovih proizvoda,
učitava CAM programe u strojeve u proizvodnji putem kompjuterske opreme, te u saradnji sa tehnologom kontroliše ispravnost programa simulacijom;
blisko sarađuje i komunicira sa sektorom proizvodnje radi usaglašavanja i korektne izrade nacrta i dizajna proizvoda,
samostalno ucrtava pojedine dijelove proizvoda ili cjelokupan proizvod po šablonu,
vrši izradu crteža i dizajna na osnovu skica, šablona, nacrta, skeniranih dokumenata ili grubih specifikacija gotovih proizvoda,
obavlja i sve druge poslove iz domena CAD/CAM dizajna po nalogu pretpostavljenog.

Uslovi:

SSS, VŠS, VSS IT smjer ili odgovarajući certifikat za IT oblast;
odlično poznavanje i samostalan rad u CAD programima;
poželjno iskustvo u projektovanju i dizajnu u proizvodnji;
poznavanje engleskog ili njemačkog jezika;
1 godina radnog iskustva.

Nudimo:

Rad u uspješnoj i savremenoj kompaniji, dobre uslove rada, stimulativna primanja za uspješno obavljen posao, napredovanje, obuku i usavršavanje za obavljanje poslova radnog mjesta.

Ukoliko ispunjavate navedene uslove svoju biografiju možete dostaviti putem opcije“PRIJAVI SE NA OGLAS”, lično na prijavnici firme ili poštom na adresu:

ALMA-RAS d.o.o.
Pravna/kadrovska služba
-Za konkurs-
Olovske Luke bb
71340 OLOVO

Kandidati koji uđu u uži krug selekcije biće kontaktirani za razgovor za posao.

Rukovodilac krojačnice – VISOKO 1 IZVRŠILAC

Opis posla:

Upravlja i samostalno rukovodi procesom krojenja: priprema, nalaganje, krojenje, odlaganje i pakovanje
Raspoređuje uposlenike i mašinske kapacitete po smjenama na osnovu plana proizvodnje
Osigurava dostizanje ciljeva produktivnosti, kvaliteta, količina i rokova isporuke
Osigurava optimalno iskorištenje materijala u toku krojenja,
Unaprijeđuje radne procese u svrhu ušteda materijala i poboljšanja iskorištenosti kapaciteta
Vrši stalnu kontrolu svih procesa u toku proizvodnje i radi na otklanjanju uočenih nedostataka
Podnosi svakodnevne izvještaje i komunicira sa organizacionim cjelinama vezanim za proces krojenja (održavanje, planiranje, šivaona, kvalitet, skladište sl.)
Odgovorno primjenjuje tehnološku dokumentaciju i norme i standarde propisane za proces krojenja
Obavlja i druge poslove po nalogu pretpostavljenog.

Uslovi:

VŠS/VSS tehnički ili tehnološki smjer;
poznavanje rada na računaru MS office;
Znanje engleskog ili njemačkog jezika;
2 godine radnog iskustva.

Nudimo:

71340 OLOVO

SQA inžinjer – VISOKO 1 IZVRŠILAC

Opis posla:

Obavlja laboratorijska, hemijska i mehanička ispitivanja glavnih i pomoćnih tekstilnih materijala u upotrebi u proizvodnji,
Analizira i radi na otklanjanju problema povezanih sa kvalitetom materijala sprovođenjem audita, analizom nedostataka i kontinuiranim radom na unaprjeđenju poslovnih procesa,
Osigurava da glavni i pomoćni materijal kvalitetom zadovoljava standarde za tekstilnu industriju,
Uspostavlja, održava i ažurira raspored audita za dobavljače materijala;
Sprovodi audit kod dobavaljača radi standardizacije procesa, eliminacije nedostataka i unaprijeđenja kvaliteta materijala za izradu artikala;
Uspostavlja kratkoročne i dugoročne ciljeve kvaliteta za dobavljače i osigurava poštivanje istih;
Pravovremeno rješava tehničke poteškoća povezane sa dobavljačima u svrhu osiguranja kontinuiteta snabdjevanja glavnim i pomoćnim materijalom za proizvodnju;
Radi na razvoju dugoročnih i pouzdanih odnosa sa dobavljačima radi obezbjeđenja kvalitetne ponude i postepenih ušteda u troškovima materijala;
Pruža stručnu pomoć sektoru proizvodnje u procjeni kvaliteta materijala ili izbora novog dobavljača pri uvođenju novih materijala i artikala u proces proizvodnje;
Obavlja i druge poslove povezane sa kvalitetom materijala i pouzdanošću dobavljača.

Uslovi:

VSS inžinjer hemije, mašinstva, tehnolog ili srodna oblast;
2 godine iskustva na istim ili sličnim poslovima;
Poznavanje rada na računaru;
Visok stepen znanja engleskog ili njemačkog jezika;
Poznavanje metodologije sistema kvaliteta i tehnika kontrole kvaliteta;

Nudimo:

71340 OLOVO