Naslovnica FOTO Spektakularna pobjeda naših odbojkaša (FOTO)

Spektakularna pobjeda naših odbojkaša (FOTO)

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Odbojkaši Ilijaša  su u okviru 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za odbojkaše porazili OK Jedinstvo Brčko rezultatom 3:1.

Ilijaš je u ovom susretu imao imperativ pobjede jer klub ima ambicije da nastupa u play offu za prvaka države te je ova pobjeda značila pomjeranje na šestu poziciju, koja i vodi u play off.

Pred prepunom dvoranom je odigrana neizvjesna i jako zanimljiva utakmica u kojoj su na kraju sasvim zasluženo slavili domaćini. Prvi set je pripao Ilijašu rezultatom 25:21, dok je drugi bio mnogo neizvjesniji te je rezultat glasio 29:27, što je dovoljan pokazatelj napetosti u ovom dijelu meča. Jedinstvo se u trećem setu vratilo u meč te ga riješilo u svoju korist rezultatom 25:18.

2

U četvrtom setu se činilo da će Jedinstvo vratiti utakmicu u egal jer je vodilo sve do polovine seta kada su domaći odbojkaši, nošeni sjajnom publikom, uspjeli preokrenuti i slaviti rezultatom 25:22, čime je postavljen konačan rezultat od 3:1.

Inače vrijedi istaći da je ovo prvi poraz Jedinstva u nastavku sezone. Ilijaš će u narednom kolu gostovati posljednjeplasiranoj ekipi Bosne iz Kalesije te će imati priliku da se dodatno učvrste na pozicijama koje vode u play off.

Odbojka Ilijas Jedinstvo

Ok Ilijaš-OK „Jedinstvo“ Brčko 3:1

Sportska dvorana u Ilijašu.Gledalaca oko 300.OK Ilijaš-OK Jedinstvo 3:1 ( 25:21,29:27,18:25,25:22).Sudije:Siniša Ovuka (B.Luka) i Srdžan Baralić (Pale).Delegat:Admir Mahovkić (Lukavac).Igrač meča:Sanjin Bezdrob (Ilijaš).

Ilijaš:Vejzović,Osmanović,Tomić,Ibišević,Selimović,Fatić,Kovačević,Bezdrob,Simović,Čeremiđić,Kadrić,Hrvačić.Trener:Zdravko Barić.

Jedinstvo:Ristić,T.Gajić,Tatarević,S.Gajić,Jocić,Teodorović,Lukić,Janković,Trakić,Janjić.Trener:Ljubiša Ristić.

Autor: Nermina Durić-Kahvedžić