Naslovnica FOTO Košarkaši Mladosti doživjeli poraz u komšijskom derbiju (FOTO)

Košarkaši Mladosti doživjeli poraz u komšijskom derbiju (FOTO)

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U komšijskom derbiju, koji je odigran u okviru XII kola A2 lige jug, košarkaši Visokog porazili su košarkaše Mladosti i tako se revanširali za poraz iz prvog dijela sezone.

Mladost 3

Start utakmice donosi odličnu košarku domaćih koji vrlo lako dolaze do trinaest poena prednosti u jednom trenutku, no naši momci uspijevaju konsolidovati redove i završiti prvu četvrtinu sa zaostatkom od četiri poena. U drugom periodu rezultatska klackalica. Ekipe se izmjenjuju u vodstvu, a serijom od 5-0, domaći poluvrijeme završavaju u svoju korist, 43-40.

Mladost 4

Treća četvrtina je i odlučila pobjednika. Kako je počela utakmica, tako je počelo i drugo poluvrijeme. Domaći prave veliku seriju, ali ovaj put bez odgovora naših košarkaša, te domaći dobijaju treći period sa 14 poena razlike. U posljednjoj četvrtini nije se desilo ništa značajnije. Košarkaši Mladosti pokušali su doći do rezultatskog egala, no više od blage kozmetike rezultata nisu mogli. Domaći utakmicu rješavaju u svoju korist, a konačan rezultat je glasio 91-78.

Mladost 1

Košarkašima Mladosti ovo je deveti ovosezonski poraz, dok su domaći došli do svoje prve ovosezonske pobjede.