Naslovnica FOTO Košarkaši Mladosti doživjeli još jedan poraz (FOTO)

Košarkaši Mladosti doživjeli još jedan poraz (FOTO)

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U izuzetno slaboj košarkaškoj predstavi, košarkaši Mladosti poraženi su jučer na gostovanju u Mostaru, kod ekipe OKK Mostar 05, rezultatom 74-52.

Već samo otvaranje utakmice dalo je naslutiti da će ovo biti nešto drugačija košarkaša utakmica. Rezultatska klackalica, te  priličan broj promašaja na obje strane donose rezultat 13-11 na kraju prvog perioda.

KK Mladost 4

Ništa bolju košarku nismo mogli vidjeti ni u drugoj četvrtini. Ipak, veći broj izgubljenih lopti košarkaša Mladosti donosi 9 poena prednosti domaćinu, koji na odmor odlazi sa rezultatom od 29-20.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto bolje u ofanzivnoj igri za igrače Mladosti, ali i daleko lošije kada je u pitanju defanziva.

KK Mladost 2

Prednost domaćina je varirala između osam i deset poena, ali onda košarkaši Mostara pogađaju šest trojki u šest napada i odlaze na velikih +20, te utakmicu privode u svoju korist rezultatom 74-52.

Tako su ilijaški košarkaši upisali četvrti poraz u pet odigranih utakmica, dok su košarkaši Mostara došli do svoje treće pobjede.

KK Mladost 3

Košarkaši Mladosti će narednog vikenda, u posljednjem kolu jesenjeg dijela takmičenja u A2 ligi jug, dočekati ekipu Travnika.