Naslovnica ILIJAŠ Ilijašanka Emina Omanović osvojila dvije medalje i postavila četiri državna rekorda na...

Ilijašanka Emina Omanović osvojila dvije medalje i postavila četiri državna rekorda na takmičenju u Beogradu

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Proteklog vikenda u Beogradu su se održala dva atletska mitinga, na kojima je učestvovala i atletičarka iz Ilijaša, Emina Omanović.

subotu, na mitingu “Miting budućih šampiona”, koji je organizovao AK Partizan Emina je nastupila u disciplini 60 m, i sa vremenom 7,93s uspjela osvojiti treće mjesto i bronzanu medalju.

nedjelju je Emina nastupila na “Novogodišnjem mitingu”, koji je organizovao AK Crvena zvezda. Takmičila se u svojoj kategoriji u disciplini skok u dalj i sjajnim skokom od 5.94 m, osvojila prvo mjesto.Ovim skokom je Emina ponovo oborila U16, U18, U20 i seniorski rekord Bosne i Hercegovine u skoku u dalj u dvorani, koji je prije tačno godinu dana ostvarila skokom od 5,87m, te narednim generacijama podigla ljestvicu rekorda za još sedam cm.