Naslovnica ODBOJKA Historijska utakmica za OK Ilijaš

Historijska utakmica za OK Ilijaš

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U sjajnoj atmosferi koju je sinoć u ilijaškoj Sportskoj dvorani napravilo više od 250 navijača, OK “Ilijaš” je protiv “Radnika” iz Bijeljine odigrao svoju prvu premijerligašku utakmicu u svojoj dvorani.

Poneseni dobrom atmosferom, naši odbojkaši su prvi set dobili bez većih problema sa 25 – 17.  U drugom setu gosti su poprevili svoju igru i slavili sa 28- 26 . Nakon dramatične borbe naši momci su uspjeli dobiti treći set rezultatom 25 – 22. Prije svega odličnom igrom na mreži i uz nekoliko neodbranjivih servisa, gosti se vračaju u meč slaveći u četvrtom setu sa 25 – 20. Čini se da je ovakav tok susreta negativno djelovao na ilijaške odbojkaše, pa su u petom, odlučujućemsetu gosti iz Bijeljine slavili sa 15 – 7.  Iako su prvi premijerligaški meč na svom terenu izgbili, naši odbojkaši nisu razočarali, naprotim, pružili su odličnu igru i pokazali da se s pravom nalaze u elitnom razredu BH odbojke. Dodaćemo ovome i izvanredne navijače koji su naš tim frenetično bodrili do zadnjeg poena. Sve u svemu, odlična sportska priredba u našoj sportskoj dvorani, u kojoj ćemo, siguran sam, uživati u budućim pobjedama naših odbojkaša.

Rezultat: OK Ilijaš – OK Radnik (Bijeljina) 2 : 3 (25:17, 26:28, 25:22, 20:25 i 7:15)