Naslovnica FOTO OK Ilijaš slavio protiv Modriče

[FOTO] OK Ilijaš slavio protiv Modriče

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

OK Ilijaš sinoć je u okviru 11. kola Premijer lige za odbojkaše u jako zanimljivoj utakmici pred velikim brojem gledalaca slavio protiv OK Modriča rezultatom 3:1 (25:23, 27:25, 24:26, 25:19).

Povreda kapitena Sanjina Bezdroba na posljednjem treningu pred utakmicu, bolest nekoliko igrača prošle sedmice, kao i loša igra protiv Banjalučana u prethodnom kolu nisu ulijevalu nadu domaćima u pobjedu protiv Modriče, no ogromnom podrškom sa tribina i velikom borbenošću mladih igrača predvođenih reprezentativcem Vladanom Čeremidžićem pobjeda je ipak ostvarena.

Već prvi set je donio veliku neizvjesnost. U “gustoj” završnici domaći ipak uspijevaju povesti rezultatom 1:0 (25:23). U drugom setu ništa novo, ponovo su odlučivali posljednji poeni te su odbojkaši Ilijaša ponovo imali nešto više koncentracije te su poveli 2:0 (27:25).

Gosti se ipak nisu predavali te su uspjeli smanjiti prednost domaćih nakon trećeg seta. Još jednom je odlučivala sama završnica seta (24:26). Domaći ipak konsoliduju redove u četvrtom setu i osvajaju ga rezultatom 25:19, čime je ostvarena jako važna pobjeda konačnim rezultatom 3:1.

OK Ilijaš: Hasečić, Ibišević, Kovačević, Bezdrob, Fatić, Bešlija, Čeremidžić, Osmanović, Kadrić, Dervišević, Hrvačić i Čamdćić. Treneri: Barić i Čavrk.

OK Modriča: Blagojević, Milošević, Hanumić, Dragičević, Brestovac, Kuzmanović, Vuković, Babić, Mičić i Borojević. Trener: Cvijić Lazo.