Naslovnica FOTO Košarkaši Mladosti poraženi u Travniku

[FOTO] Košarkaši Mladosti poraženi u Travniku

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Košarkaši Mladosti, u okviru V kola A2 lige – Jug, gostovali su za vikend u Travniku kod istoimene ekipe. Naši košarkaši u ovu utakmicu ušli su izuzetno oslabljeni, čemu govori u prilog i činjenica da se u rotaciji trenera Murvata našlo samo 7 igrača, od čega niti jedan klasični play maker. Uprkos svemu, domaći su imali daleko teži zadatak nego li to govori krajnji rezultat.

Početak utakmice je u potpunosti na strani domaćina. Presing, te nesigurnost naših košarkaša Travniku donose dvocifrenu prednost. Ipak strpljivom igrom Mladost do poluvremena dolazi do pristojnih 42:36.

Otvaranje drugog dijela potpuno okreće situaciju u korist naših košarkaša. Mladost dolazi i do vodstva od 3 poena razlike, a u treći period ulaze sa -1. Konstantne rotacije domaćih, te kratka klupa naše ekipe pokazale su svoju važnost u posjednjoj dionici. Očigledan umor košarkaša Mladosti utiče na slabu odbranu, te još slabiji napad.

Igrači tada prave veliki broj tehničkih grešaka u napadu,  te u posljednjih deset minuta ubacuju svega 7 poena. Domaći nisu propustili pruženu priliku i utakmicu privode u svoju korist rezultatom 68-57.

Poraz u Travniku bio je treći ovosezonski poraz za naše košarkaše. U narednom kolu slijedi gostovanje u Mostaru, kod ekipe Mostar 05.