Naslovnica FUDBAL Nogometaši Ilijaša remizirali na gostovanju u Maglaju

Nogometaši Ilijaša remizirali na gostovanju u Maglaju

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Nogometaši Ilijaša u nedjelju su na Gradskom stadionu u Maglaju odigrali neriješeno protiv NK  Natron iz Maglaja, a rezultat je glasio 1:1.

U sklopu 15. kola Druge lige FBiH Centar, na Gradskom stadionu u Maglaju sastali su se NK Natron i NK Ilijaš.

NK Ilijas

Nogometaši Natrona bolje su otvorili utakmicu i već u 2. minuti meča poveli, pogodak je postigao Fejzić.

Nakon toga nešto bolja igra nogometaša Ilijaša, gosti su prvo pokušali zaprijetiti nakon dva slobodna udarca, a zatim i iz kornera.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.

Do kraja valja još spomenuti dva crvena kartona za nogometaše Natrona. Prvo je u 75. minuti golman Husaković skrivio prekršaj u šesnaestercu a sudija je pokazao na bijelu tačku, te direktan crveni karton čuvaru mreže NK Natron. Uspješan realizator penala bio je Aleta koji je i postavio konačan rezultat meča.

U 89. minuti nakon prekršaja u šesnaestercu Ilijaša iz igre je isključen Bjelobrković.