Naslovnica FOTO Goražde poraženo u Ilijašu

[FOTO] Goražde poraženo u Ilijašu

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U okviru VII kola A2 lige – Jug, pred gotovo praznim tribinama Sportske dvorane u Ilijašu, košarkaši Mladosti došli su do svoje četvrte pobjede ove sezone porazivši goste iz Goražda rezultatom 77-74.  Sam konačan rezultat najbolje govori o tome koliko se igrala izjednačena košarka. No krenimo redom.

Od prvog podbacivanja gosti pokazuju da u Ilijaš nisu došli samo turistički. Domaći košarkaši  iznenađeni odličnom igrom gostiju pokušavaju tokom prve dviječetvrtine održati rezultatski priključak, da bi na poluvrijeme otišli za zaostatkom od četiri poena, 38-42.

Drugo poluvrijeme košarkaši Mladosti otvaraju daleko bolje nego li je to bio slučaj na početku utakmice. Odličnom odbranom prednost igrača Goražda je brzo izbrisana i domaći lako dolaze do prednosti od deset poena. Kada se očekivalo da će naši momci rutinski privesti utakmicu kraju, gosti prave  seriju i ulaze u egal završnicu, na kraju imaju i posljednji napad, no nisu bili precizni. Ostalo je 77-74.

Ono što je zanimljivo je to da je ovo treća utakmica u nizu u kojoj su slavili naši momci, ali su protivnici imali posljednji pokušaj za izjednačenje ili pobjedu.

Košarkaši Mladosti u narednom kolu su slobodni, obzirom da je ekipa Thundersa iz Mostara odustala od takmičenja. Narednu utakmicu naši će ponovo igrati na domaćem terenu, 27. ili 28. decembra, kada u goste dolaze mostarski Sparsi.

KK Mladost: Bučuk 11, Huskić 3,Vatreš 22, Hasanović , Kahriman 12, Heto 2, Hasić 9, Demir 6, Alić 0, Fazlić 0, Dedović 12.