Naslovnica ILIJAŠ Amna Bašić osvojila 4. mjesto u ukupnom plasmanu na Državnom prvenstvu frizera...

Amna Bašić osvojila 4. mjesto u ukupnom plasmanu na Državnom prvenstvu frizera u Banjaluci

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Otvoreno državno prvenstvo frizera Bosne i Hercegovine održano je 11.03.2018.godine u Banskim dvorima u Banjaluci.

Oko 150 frizera iz naše zemlje, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i Makedonije takmičilo se u kategorijama: seniori, juniori i školski rad.

-“Na ovom takmičenju učestvovalo je 8 škola. Našu školu predstavljale su Ena Ješovnik i Amna Bašić, koje su uložile mnogo truda i vremena u pripreme za takmičenje. Ena se takmičila u izradi minivala, trajne ondulacije. Nije uspjela da se plasira među prvih 10, ali zato je bogatija za jedno divno iskustvo.

Naša Amna Bašić ostvarila je zavidan plasman. Osvojila je 2. mjesto za izradu vjenčane, frizure za mladenke (Gala Bride), i 4. mjesto za izradu svečane frizure (Gala Prestige) u juniorskoj kategoriji. Njen mentor i ovog puta bio je Rifat Hukelić-Riki, koji ju je pripremao i za Svjetsko tamičenje 2017.godine u Parizu, na kojem je Amna osvojila 6. mjesto. Našoj Amni Bašić upućujemo iskrene čestitke, želimo da i ubuduće niže ovakve uspjehe”, javljaju iz srednje škole “Nedžad Ibrišimović” Ilijaš.

Pripremila: Amila Hasečić IIb