Naslovnica ILIJAŠ Ekipa KK Mladost u produžetcima savladala KK Spars iz Mostara

Ekipa KK Mladost u produžetcima savladala KK Spars iz Mostara

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

Sinoć su u okviru 8. kola A2 košarkaške lige, košarkaši ilijaške Mladosti gostovali kod mostarskih Sparsa. Utakmica je obilovala velikim rezultatskim promjenama koju su naši momci otvorili sa prednošću od 5 poena na samom početku utakmice da bi ekipa Sparsa početkom druge četvrtine imala prednost od 22 poena razlike.

Ekipa Mladosti krajem druge četvrtine smanjuje tu razliku na 10 poena i zadnjoj četvrtini dolazi do dramatične završnice u kojoj ekipa Mladosti promašuje šut za pobjedu.

U produžetcima ekipa Sparsa dolazi do prednosti koja je do kraja iznosila plus 6 poena i tada ekipa Mladosti jakom odbranom i efikasnim poenterskim potezima, Mirkovića, Aladina i Bačvića sedam sekundi do kraja dolazi do prednosti 83:81 i nakon nerealizovanog napada eipe Sparsa i pokušaja Mirkovića ostaje isti rezultat i ekipa Mldosti bilježi novu pobjedu te se priključuje vrhu tabele.