Naslovnica FOTO Mostarci savladali ilijašku Mladost (FOTO)

Mostarci savladali ilijašku Mladost (FOTO)

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U svojoj posljednjoj ovosezonskoj domaćoj utakmici, košarkaši Mladosti u nevjerovatnoj žavršnici, upisali su još jedan poraz u nizu. Ovaj put bolja je bila ekipa Mostar 05.

Na početku utakmice gledamo dobru i dosta izjednačenu košarku, pa se tako i prvi period završava rezultatom 19-20. U drugu četvrtinu naši košarkaši ulaze daleko agresivnije, a dobra odbrana gostima dozvoljava samo deset poena, te košarkaši Mladosti prvo poluvrijeme rješavaju u svoju korist 36-30.

Mladost 2

Treća četvrtina donosi dosta sličnu igru kakvu smo vidjeli u većini prvog poluvremena. Mini serijom od pet poena na kraju četvrtine, gosti smanjuju prednost domaćih na samo dva razlike, i tako nagovještavaju zanimljivu utakmicu do samog kraja.

Posljednji period obilježila je rezultatska klackalica do posljednjih minut i pol. Tada gosti iz Mostara dolaze do jednog poena prednosti, a naši momci promašuju nekoliko čistih situacija, te se ulazi u penal završnicu. Na 10 sekundi do kraja, gosti pogađaju dva slobodna bacanja i odlaze na tri razlike, uz napad za košarkaše Mladosti.

Brz faul mostaraca, šalje Hodžića na liniju slobodnih, koji pogađa prvo i namjerno promašuje drugo, nakon čega Hrabač dolazi do ofanzivnog skoka, ali i promašuje zicer, te gosti iz Mostara tako dolaze do pobjede rezultatom 65-69. Mostarcima je ovo bila peta ovosezonska pobjeda, dok su košarkaši Mladosti ostali na samo jednom trijumfu.

Mladost 3

Košarkaši Mladosti narednog vikenda u posljednjem kolu gostuju kod ekipe Travnika.

Autor: Vernes Mulić /ilijas.info