Hitna sjednica Općinskog vijeća Ilijaš održana danas izazvala je veliku pažnju javnosti, posebno zbog činjenice da su vijećnici Stranke demokratske akcije napustili sjednicu prije usvajanja dnevnog reda.
Klub vijećnika SDA prethodno je iznio niz prigovora koji su se odnosili na opravdanost hitnosti sjednice, način njenog zakazivanja, kao i pravnu validnost akata na osnovu kojih je sjednica sazvana. Nakon rasprave o ovim pitanjima, vijećnici SDA odlučili su napustiti sjednicu Općinskog vijeća Ilijaš.
Uprkos tome, sjednica je nastavljena sa prisutnim vijećnicima, a nakon izmjene dnevnog reda pristupilo se izboru novog rukovodstva Općinskog vijeća.
Za zamjenike predsjedavajućeg Općinskog vijeća Ilijaš izabrani su Akif Bešlija i Muhamed Handžić, dok je za predsjedavajućeg izabran vijećnik SDP-a Samed Mešanović.
Sve odluke usvojene su jednoglasno od strane vijećnika koji su ostali prisutni na sjednici.
Naprasno napuštanje sjednice od strane SDA vijećnika sigurno će izazvati nove političke reakcije i pitanja o trenutnim odnosima unutar Općinskog vijeća Ilijaš, ali i o načinu funkcionisanja lokalne vlasti u narednom periodu.














