Naslovnica ILIJAŠ Učenici OŠ “Podlugovi” i OŠ “Hašim Spahić” osvojili prvo i drugo mjesto...

Učenici OŠ “Podlugovi” i OŠ “Hašim Spahić” osvojili prvo i drugo mjesto u finalu atletskog kupa KS

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U Finalu Atletskog kupa za osnovne škole Kantona Sarajevo održanog jučer tj. 02.10.2017.godine u Atletskom centru Atletskog kluba Sarajevo, učenici „OŠ Podlugovi“  postigli su odlične rezultate, postali su ekipni prvaci Kantona Sarajevo za osnovne škole.

Ekipni poredak:

I-MJESTO OŠ PODLUGOVI

II-MJESTO OŠ HAŠIM SPAHIĆ

III-MJESTO OŠ HADZIĆI

POJEDINAČNI REZULTATI I OSVAJČI MEDALJA „OŠ PODLUGOVI“

60M muškarci

Ilhan Ibrahimović prvo mjesto i zlatna medalja rezultat 7,35 i štafeta 4x100m 1 mjesto i zlatna medalja rezultat 49,19

Eldin Zornjić  1 mjesto i zlatna medalja u štafeti 4x100m

60m žene

Selma Suljević  3 mjesto i srebrena medalja, kao i 3 mjesto u stafeti 4x100m

Kugla muškarci

Medin Orić 2 mjesto i srebrena medalja, kao i u šatafeti 4x100m 1 mjesto i zlatna medalja.

Kugla Žene

Amina Salihović 3 mjesto i bronzana medalja.

Štafeta 4x100m muškarci

Štafeta OŠ Podlugovi imala je 49,69 najbolji rezultat u finalu osvojili su prvo mjesto i zlatnu medalju u sastavu (Medin Orić, Omer Ahmetović,Eldin Zornjić, Ilhan Ibrahimović).

Štafeta  4x100m žene

Ženska štafeta OŠ Podlugovi ostvarila 3 mjesto i bronzanumedalju u vremenu  59,19 u sastavu ( Ajla Mandra, Zlata Špijodić,Aida Alemić, Selma Suljević).

Vođa ekipe: prof. Mirza Bektić

OSVAJAČI  MEDALJA OŠ „HAŠIM SPAHIĆ“

300M

Tarik Bešić prvi  1 mjesto i zlatna medlaja

4x100m muškarci

Drugo mjesto i srebrena medalja u satavu ( Almir Sejdić, Nevaljalović Tarik,Bajrić Benjamin, Bešić Tarik).

4x100m žene

Prvo mjesto i zlatna medalja rezultat 57,89 ( Adela Kadrić, Ilhana Kapić,A. Aliž, A. Đozo

Vođa ekipe: prof Mujo Voloder