Naslovnica BORILAČKI SPORTOVI Odličan uspjeh takmičara KK “Rašid Buća” na turnirima u Salzburgu i Vogošći

Odličan uspjeh takmičara KK “Rašid Buća” na turnirima u Salzburgu i Vogošći

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U subotu  07.10. 2017. godine takmičari KK “Rašid Buća” Ilijaš  nastupili su na dva turnira koja su održana u Vogošći i Salzburgu (Austrija).

U Salzburgu (Austrija) nastupili su naši seniori na “Karate I Premijer ligi”  u konkurenciji preko 1500 takmičara iz preko 300 klubova iz oko 120 zemalja svijeta, javljaju iz KK “Rašid Buća” Ilijaš.

Adin Balta je u trećem krugu zaustavljen od Španca, a Emina Brkić je imala izvanredan nastup i odradila  šest borbi od kojih je pobjedila četiri takmičarke (Italiju 8:0; Grčka 5:0; Danska 4:0; Japan 11:9) a izgubila u 1/4 finalu od Francuskinje 5:1, i u borbi za treće mjesto od Makedonke sa 4:1.

Emina je na kraju zauzela 7. mjesto što joj donosi odteđeni broj bodova u borbi za Olimpijske igre 2020.

U Vogošći su nastupili mlađi takmičari na 9. “Vogošća OPENU”  i u konkurenciji oko 500 takmičara osvojili  dvije medalje. Prvo mjesto i zlatnu medalju  osvojio je Elmir, dok je 3. mjesto i bronzu osvojio Elnur Herić.

Čestitamo takmičarima i trenerima KK “Rašid Buća” Ilijaš.