Naslovnica FOTO Odbojkaši Slobode u derbiju slavili protiv Ilijaša (FOTO)

Odbojkaši Slobode u derbiju slavili protiv Ilijaša (FOTO)

Buregdzinica Tepsy Ilijas

U zanimljivom i veoma borbenom derbiju 13. kola Superlige odbojkaša Federacije BiH, u Tuzli je večeras ekipa Slobode pobijedila Ilijaš rezultatom 3:2 (25:19, 14:25, 25:21, 22:25, 15:11 ).

Susret je odigran pred oko 400 gledatelja koji su zdušno navijali za domaći sastav, što je Tuzlacima pomoglo u prvom setu koji su poslije velike borbe riješili u svoju korist s 25:19.

Potom je uslijedio pad u igri domaćih, što su gosti predvođeni Sanjinom Bezdrobom iskoristili dobivši set relativno lako – 14:25.

Sloboda se u trećem setu vratila prikazavši vrlo dobru igru, uz stalno vodstvo – 25:21.

I kada se očekivala pobjeda „crveno-crnih“ , jer su poveli 16:13, igrači Ilijaša su smogli snage da preokrenu rezultat i dobiju set s 22:25.

U petom „nokaut“ setu vodila velika borba za svaki poen, a više snage i koncentracije imali su domaći igrači koji su na kraju, uz veliku podršku gledališta, zasluženo slavili rezultatom 15:11. Posljednji poen direktno je iz servisa osvojio Amir Karamović.

Sloboda nakon ovog kola ima 34 boda, a Ilijaš 32, koliko i 7 Lukavac, ali sa utakmicom manje.