Naslovnica FUDBAL Novi poraz za nogometaše Ilijaša

Novi poraz za nogometaše Ilijaša

Buregdzinica Tepsy Ilijas

Jučer tj. 08.10.2017. godine u okviru desetog kola Druge lige federacije BiH odigran je susret između NK Ilijaša i domaćina iz Maglaja ekipe NK Moševac.

-“Utakmica je odigrana u idealnim uvjetima za igru. Od samog početka utakmice domaća ekipa uspjela je nametnuti svoj stil igre te je u nekoliko navrata zaprijetila našem golmanu Adnanu Deliću ali mreža naših momaka je mirovala. Ipak, sredinom prvog poluvremena domaćini dolaze do pogotka za 1:0. Dosuđen je slobodan udarac na 20 metara, sjajan šut koji se odbija od stativu u praznu mrežu posprema igrač domaćina. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Početak drugog poluvremena također pripada domaćinima koji već u 50-oj minuti susreta dolaze do povećanja prednosti. Domaći igrač izlazi sam ispred našeg golmana te pogađa za 2:0. Nakon primljenog gola naša ekipa počinje sa nešto boljom igrom te kreira dvije izgledne šanse za postizanje pogotka ali se u završnici ne snalaze Adžić i Aljukić te rezultat ostaje isti. U završnici susreta ekipa NK Ilijaš prima još jedan pogodak, te konačan rezultat susreta iznosi 3:0 za domaću ekipu. Ovom prilikom čestitamo ekipi NK Moševac na veoma dobroj igri i zasluženoj pobjedi te im želimo puno sreće u nastavku prvenstva.
Našim momcima želimo da boljim zalaganjem i pristupom izađu iz ove krize rezultata, te da u sljedećem kolu pred svojim navijačima dođu do pobjede”, javljaju nam iz NK Ilijaš.