Naslovnica FUDBAL NK Ilijaš u derbiju kola ispustio pobjedu

NK Ilijaš u derbiju kola ispustio pobjedu

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U okviru 5. kola Druge lige Federacije BiH,  odigrana je derbi utakmica između domaćina NK Ilijaš i gostujuće ekipe FK Radnik iz Hadžića. Susret je odigran pred većim brojem gledalaca.

“Samim početkom utakmice naša ekipa uspostavlja svoju igru koju su krunisali pogotkom Fijada Mehanovića na asistenciju Nemanje Adžića . Nakon toga , naša ekipa  pojačava sa pritiskom te sredinom prvog poluvremena dolazi do  pogotka za  vodstvo od 2:0.  Ovog puta akteri su isti samo sa zamijenjenim ulogama, Mehanović proigrava Adžića koji  izlazi sam pred golmana te trese mrežu gostujuće ekipa za povećanje prednosti. Ipak, pred sami kraj prvog poluvremena, gostujuća ekipa smanjuje rezultat na 2 : 1. To je bio rezultat prvog poluvremena.  Nakon pauze, naša ekipa ponovo uspostavlja svoju igru  te dolazi do niza izglednih situacija za postizanje pogotka. U  više navrata pokušavali su Adžić , Ejubović , Mašić  i Mehanović, ali  nedostatak koncentracije u samoj završnici prethodio je tome da rezultat i dalje ostane isti. Kada se očekivao posljednji sučev zvižduk, ekipa FK Radnika kažnjava propuštene prilike našeg tima, te nakon odbijene lopte dolazi do poravnanja rezultata, čime postavljaju konačan rezultat susreta 2:2. Ovim remijem naši momci su zadržali prvo mjesto na tabeli”, javljaju iz NK Ilijaš.

Čestitamo momcima na pruženoj igri i zalaganju, te se nadamo da će sljedeći vikend doći do novih bodova.

Uprava, stručni štab i igrači se se zahvaljuju vjernim navijačima koji svaku domaću utakmicu dolaze u sve većem broju.