Naslovnica FUDBAL NK Ilijaš potpuno zasluženo došao do nova tri boda

NK Ilijaš potpuno zasluženo došao do nova tri boda

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U okviru četrnaestog kola Druge lige Federacije BiH odigran je susret između našeg NK Ilijaš i gostiju iz Zavidovića ekipe NK Krivaja Zavidovići.

“Susret je odigran pred solidno popunjenim tribinama gradskog stadiona u Ilijašu i idealnim uvjetima za igru. Naši momci su bili pod imperativom pobjede tako da su u susret ušli potpuno ofanzivno. Sami početak utakmice pripao je našim momcima koji od prve minute kontrolišu igru. U veoma dobroj igri na početku susreta stvaraju nekoiko sjajnih situacija za postizanje vodećeg pogotka ali mreža gostiju miruje. Ipak, do vodećeg pogotka dolaze gosti koji iz prvog napada dolaze do prednosti. Ispucana lopta prelijeće sve naše igrače te gostujući igrač izlazi sam pred našeg golmana Adnana Delića, sjajno šutira ali Adnan odlično brani, lopta se ponovo odbija do gostujućeg igrača koji iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu naše ekipe. Nakon primljenog pogotka naša ekipa počinje da igra dosta bolje. Dobra igra i konstantan pritisak na goste su se brzo isplatili. Pogodak za poravnanje rezultata postiže Kemal Mašič. Dosuđen je slobodan udarac. Armin Aleta odlično centrira na drugu stativu gdje se nalazi Kemal Mašić koji pogađa za 1-1.

Pogodak za poravnanje dao je vjetar u leđa našim momcima koji pojačavaju pritisak na goste te stvaraju prilike iz skoro svakog napada. Najbolju priliku za vodeći pogodak imao je Fijad Mehanović koji ne uspijeva sa neka 2 metra da pošalje loptu iza leđa gostujućeg golmana. Ipak pred kraj prvog poluvremena naši momci dolaze do prednosti. Mehanović se iskupio za promašaj sjajnom asistencijom za Nemanju Adžića koji pogađa za 2:1 što je i bio konačan rezultat prvog poluvremena. Nastavak susreta donosi istu sliku na terenu. Konstantne napade naše ekipe i veoma defanzivnu igru gostiju. Sredinom drugog poluvremena silni napadi su urodili plodom. Dosuđen je slobodan udarac. Fijad Mehanović odlično šutira i lopta završava iza leđa gostujućeg golmana za rezultat 3:1.
Nismo dugo čekali da se mreža gostiju ponovo zatrese. Pogodak za 4:1 djelo je ponovo Fijada Mehanovića. Nemanja Adžić prolazi sjajno po desnoj strani, odigrava povratnu loptu na koju natrčava Mehanović i povećava prednost naše ekipe.
Do kraja susreta naši momci su uspjeli da dođu do još jednog pogotka. Mladi Vedad Hajdo šalje izvrsnu loptu za Nemanju Adžića koji izlazi sam pred golmana gostiju i postiže svoj drug gol na utakmici i konačan rezultat susreta 5:1.
U konačnici možemo slobodno reći da su naši momci potpuno zasluženo došli do pobjede koja je mogla biti i dosta uvjerljivija.

Također moramo pohvaliti i igru naši momaka koji su tokom cijelog susreta imali veći posjed lopte, stvarali veliki broj prilika za postizanje pogotka i samim tim i bili dosta bolja ekipa.
Ekipi NK Krivaja Zavidovići zahvaljujemo na fer i korektnoj igri te im želimo puno sreće u nastavku prvenstva.

Utakmica protiv NK Krivaja Zavidovići je bila posljednja domaća utakmica u ovoj polusezoni, tako da se ovom prilikom zahvaljujemo našim navijačima što su davali podršku našim momcima tokom cijele polusezone te se nadamo da će naših navijača na proljeće biti u dosta većem broju”, javljaju iz NK Ilijaš.