Naslovnica FUDBAL NK Ilijaš odigrao neriješeno protiv ekipe FK Bosna Union

NK Ilijaš odigrao neriješeno protiv ekipe FK Bosna Union

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U nedjelju 24.09.2017. godine u okviru sedmog kola Druge lige Federacije BiH  ekipa NK Ilijaš je dočekala ekipu FK Bosna Union.

-“Utakmica je odigrana pred većim brojem gledalaca te idealnim uslovima za igru. Početak utakmice je u potpunosti pripao gostima iz Sarajeva koji odlično otvaraju susret te  nakon prekida dolaze do ranog pogotka za 0-1. Nakon primljenog pogotka naša ekipa počinje da igra bolje, gdje dolazimo do par izglednih šansi za poravnanje rezultata ali naši napadači ne uspijevaju da savladaju gostujućeg golmana.  Sjajan šut Mehanovića sa nekih 18 metara izvrsnom intervencijom brani golman gostiju. Nakon toga pokušavaju Ćosić i Adžić, u prvom pokušaju Ćosić ne pogađa  na centaršut Nemanje Adžića, a u drugom pokušaju se ne snalazi Nemanja Adžić koji izlazi sam pred golmana gostiju ali šutira preko gola.  Ostatak prvog poluvremena prolazi u igri na sredini terena te se na pauzu odlazi rezultatom 0-1 za goste iz Sarajeva. Dosta bolja igra naših nogometaša mogla se primjetit od samog početka  drugog poluvremena, ali gosti se sjajno brane te uspijevaju odolijevati napadima naše ekipe. Ipak u 80-toj minuti susreta na asistenciju Nemanje Adžića pogađa Ismar Čomaga koji poravnava rezultat na 1-1. Do kraja susreta naši nogometaši  su dali sve od sebe kako bi došli do pobjedničkog pogotka gdje najbolju priliku propušta Mehanović koji nakon izvanredne asistencije Eldara Mašića ne uspijeva volej udarcem pogoditi za pobjedu. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao te je utakmica završena nerješeno 1-1.

Gostima iz Sarajeva se zahvaljujemo na dobroj igri te im želimo puno sreće u nastavku prvenstva. Našim igračima nemamo na čemu zamjeriti  te im ovom prilikom čestitamo na dobroj igri i zalaganju.

Također  im želimo puno sreće u srijedu gdje u derbiju kola  gostuju kod ekipe FK Goražde.

Naravno ne možemo da ne spomenemo naše navijače koji svaku domaću utakmicu našeg kluba ispune tribine Gradskog stadiona u Ilijašu”, javljaju iz NK Ilijaš.