Naslovnica ILIJAŠ Mininogometna liga Sarajevo: Remi u derbiju Općine Ilijaš i Twin Cakesa

Mininogometna liga Sarajevo: Remi u derbiju Općine Ilijaš i Twin Cakesa

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U subotu je odigrano 6. kolo Mininogometne lige Sarajevo, a derbi između Općine Ilijaš i Twin Cakesa završio je remijem.

Općina Ilijaš i Twin Cakes su odigrali istinski derbi i pokazali da su zasluženo u vrhu tabele, u petoj minuti Halid Dizdarević je svojim pogotkom deveo Općinu Ilijaš u vodstvo da bi nakon tri minute Elvin Blažević izjednačio rezantnim udarcem. U 19. minuti prvog poluvremena Barić donosi prednost Općini Ilijaš od 2:1, što je bio rezultat prvog poluvremena. U 3. minuti drugog poluvremena Twin Cakes poravnava za konačnih 2 : 2 preko Eldina Kasapovića.

Treba istaknuti i pobjedu Sunnylanda od 10:4 protiv Neona te trijumf Čengić Vile nad Icg-om rezultatom 12:4 uz mnoštvo atraktivnih poteza i pogodaka.

Igrač kola je Alen Pašić (Čengić Vila), dok je nabolji golman Aldin Peljto (Unigradnja).