Naslovnica ILIJAŠ Košarkaši Konjica savladali KK Mladost Ilijaš

Košarkaši Konjica savladali KK Mladost Ilijaš

Buregdzinica Tepsy Ilijas Dstore Ilijas

U okviru 3. kola košarkaške A2 lige, u Ilijašu je odigran derbi meč kola između ekipa KK ”Mladost” Ilijaš i KK ”Konjic” iz Konjica. U veoma važnom susretu za oba rivala, prisutni navijači oba tima, vidjeli su utakmicu u kojoj je bilo dosta  dobrih akcija, preciznih šuteva za tri poena, atraktivnih zakucavanja, sjajnih blokada, a kada se sve rezimira, zasluženo su slavili gosti iz Konjica.

Prvu četvrtinu dobili su gosti rezultatom 11:19, u drugoj četvrtini u 16. minuti bilo je  21:32 da bi onda  domaćini predvođeni Hercom, Bačvićem, Slijepčevičem, Mirkovićem u 19. minuti smanjili na 34:35, te je prvo poluvrijeme završeno minimalnom prednošću gostiju 36:37. U nastavku meča, domaćin je poveo u 23. minuti 42:41, ali onda na scenu stupaju Vuleta, Hebibović, Redžić, Šehić, Boloban i gosti bilježe  novi, zaslužen trijumf, rezultatom  72:79. Gosti iz Konjica pokazali su da su u ovom trenutku kvalitetniji rival, spremniji, uigraniji, a igračima Mladosti nema se mnogo šta zamjeriti, borili su se, iako oslabljeni neigranjem tri standardna igrača, pokazali su da ovaj mladi sastav ima potencijal i sigurno da će u narednim mečevima biti još bolji, uigraniji, učinkovitiji.

unnamed-2”Bila je ovo dosta zanimljiva utakmica koja je mogla zadovoljiti ljubitelje košarke. Moram istaći da smo zasluženo slavili u ovom derbiju kola i naša pobjeda je čista kao suza. Iako je bilo propusta u našoj igri, ipak smo cijeli tok meča bili bolji rival u svim elementima košarkaške igre – u skoku, blokadama, preciznosti, broju izgubljenih i ukradenih lopti. Moji igrači zaslužuju riječi pohvale, za sve ono što su demonstrirali u ovom meču. Ova pobjeda dat će nam dodatnu snagu i motiv da i u narednim utakmicama budemo još bolji i kvalitetniji. Čestitam domaćim igračima na velikoj borbenosti, u njihovoj ekipi ima par dobrih košarkaša i sigurno će ove sezone biti  ravnopravan rival svakom protivniku”, kazao je po završetku utaknice Edin Čajić, trener ekipe iz Konjica.

Autor: Rešad Mamela