Naslovnica FUDBAL Detaljan izvještaj sa utakmice NK Ilijaš – NK Bosna Visoko

Detaljan izvještaj sa utakmice NK Ilijaš – NK Bosna Visoko

Buregdzinica Tepsy Ilijas

Jučer, 06.09.2017 godine u okviru drugog kola kupa  Federacije BiH, odigrana je utakmica između starih sportski rivala i prijatelja, komšija iz Visokog ekipe NK Bosna i naše ekipe NK Ilijaša.

Utakmica je odigrana pred dobro ispunjenim tribinama gradskog stadiona u Ilijašu i opravdala je očekivanja prisutnih gledalaca . Sam početak utakmice protekao je u nadmudrivanju na sredini terena , gdje nije bilo izraziti prilika za postizanje pogotka . Ipak , sredinom prvog poluvremena naša ekipa dolazi do pogotka preko Fijada Mehanovića koji je nakon solo akcije savladao gostujućeg golmana Abadžiju.

Nakon pogotka ekipa NK Bosne se otvorila i pred kraj poluvremena došla do izjednačujućeg pogotka mladog Šere . Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Početkom drugog poluvremena Bosna dolazi do vodstva , strijelac je ponovo mladi Šero .

Nakon primljenogo pogotka naša ekipa je pokazala dosta bolju igru , i u tim trenutcima pogodila dva puta okvir . Sreće nisu imali prvi put Edin Salčin , drugi put Kemal Mašić . Ipak , odlična igra naših momaka je nagrađena kada je Nemanja Adžić na asistenciju Fijada Mehanovića majstorski zaobišao gostujućeg golmana i pogodio mrežu gostiju iz Visokog .

Do kraja meča ritam igre je pao , kao da su obje ekipe bile zadovoljne nerješenim rezultatom  i utakmica je završena rezultatom 2:2 ,nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca . Prilikom izvođenja jedanaesteraca naša ekipa nije imala sportske sreće gdje nismo realizovali prva dva pokušaja koja su bila dovoljna prednost gostima iz Visokog da dođu do pobjede. .

Našoj ekipi ostaje žal za neprolaskom u nastavak takmičenja gdje su potencijalni protivnici mogle biti ekipe iz Premijer lige BiH  ,ali  također smo i više nego ponosni na igru naših igrača koji su pokazali da imaju karakter i da mogu parirat ekipama iz višeg ranga takmičenja .

Ostaje da se naša ekipa psihički digne nakon nesretnog poraza i da u nedjelju u derbiju kola protiv Radnika iz Hadžića pobjedom zadrži prvo mjesto na tabeli.

Za kraj moramo spomenuti naše vjerne navijače kojima se zahvaljujemo na velikom odazivu koji su svojom podrškom davali vjetar u leđa našoj ekipi tokom cijelog susreta . Ovom prilikom ih pozivamo da dođu u što većem broju u nedjelju,  da podrže naše momke u ostvarivanju novih pobjeda u okviru Druge lige Federacije BiH.